Szakmák Éjszakája - 2020. április 3-án

2020.03.03 19:13Tisztelt Diákok, Szülők és Érdeklődök!

Iskolánk ismét csatlakozott a Szakmák Éjszakája Programsorozathozmely 2020. április 3-án 18 órától 20 óráig tart.
Programjaink a 7-8.osztályos diákoknak szólnak, hét helyszínen a tankertészetünkben.
A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, melyet az info@magyula.hu emailcímen illetve a 261-8695/111 telefonszámon tehetnek meg!

Szeretettel várjuk Önöket!


Részletes program:

Dzsungel túra - a trópusi üvegházban ismerkedés a növényekkel Feladatlap és zseblámpa segítségével fedezzük fel az exotikus trópusi növényeket, azonosítsuk a feladatlap segítségével az egyes fajokat, fajtákat. Színezzük ki a legérdekesebbet, s fedezzük fel a legmagasabbat! interaktív
"Fedezzük fel a láthatalan világot"-mikroszkópizálás Iskolánk mikroszaporító laboratóriumában, steril környezetben, mag felismerő játék: "Találd ki mit látsz!" tanári segítséggel, mobillal emlékfotók készítésével.Magismereti  totó: gyógy és fűszernövényekből. interaktív
"Traktorozzunk"- próbáljuk ki, hogy használják a kertészek! Hol és miben segíti a feladatok elvégzését a kistraktor?Milyen gyorsan és milyen megoldásokat kell elsajátítani a biztonságos használatához?Feladatlap segítségével ellenőrizzük a műszaki sajátosságokat! interaktív
Készítsünk tavaszi összeállítást a most virágzó növényekből! Szaktanár irányításával választ kaphatunk a színharmónia alkalmazására az egyes virágkötészeti alkaotásokkal kapcsolataosan."Álmodd meg a legszebb tavaszi asztaldíszt", melyet haza is vihetnek a résztvevők. szakmakipróbáló
"Séta a kertben"-Ismerkedés intézményünk készülő tanösvényének létrehozásával kapcsolatban Készülő Tanösvényünkről tájékoztató, majd körbe vezetés, mivel intézményünk örökös ÖKO iskola és madárbarát kert. Madárfelismerő és védett növényekről TOTÓ, majd felfedezésük a Tankertészetben szaktanári vezetéssel. interaktív
Cserepezzünk virágokat- tavaszi, aktuális szakmai fogások elsajátítása Dísznövénykertészeink tavaszi munkáiból ízelítőt tartunk,az  egynyári virágok nevelésével kapcsolatos alapok elsajátítására adunk alkalmat. A kis palántákat lehet becserepezni,majd otthoni továbbneveléssel  virágágyásba, vagy balkon ládába ültetni. Szaktanácsadással egybekötve. interaktív
Parképítő technikusok ízelítője-Hogyan készítsünk kertibútort újrahasznosított anyagokból? Tankertészetünk területén, pihanőhelyek felújítása kapcsán, újrahasznosított alapanyagok segítségével készítünk pihenőpadokat, kerti bútorokat, melyet az érdeklődők bevonásával együtt szertnénk megvalósítani.Megismerhetik az ehhez szükséges szerzszámokat, technikákat is. szakmakipróbáló

 

Vissza