Felvételi tájékoztató a 2019-2020-as tanévre

2018.10.09 11:30

Megjelent iskolánk felvételi tájékoztatója a 2019/2020-as tanévre vonatkozóan:

 

Az iskolatípusok kódjai:
 
o Szakgimnázium
 
0054    –   4+1 évfolyamos szakgimnáziumi képzés.
Kimenet 4 év után: Szakgimnáziumi érettségi vizsga (ágazati szakmai érettségi vizsgával). 
A sikeres érettségi vizsga teljesítése után tanulóink az 5. tanévtől technikusi képzésben vesznek részt, tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. Az ötödik (technikusi) tanév végén parképítő- és fenntartó technikusi minősítés szerezhető.
 
o Szakközépiskola
 
0030 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. 
A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb.
 
Kimenet 3 év után: Dísznövénykertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai képzés után 2 év alatt érettségi vizsga tehető.
 
 
 
0031 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. 
A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb.
 
Kimenet 3 év után: Kertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. 
A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Zöldség és gyümölcstermesztő vagy Gyógy- és fűszernövény termesztő szakmákban. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető.
 
 
 
0032 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. 
A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb.
 
Kimenet 3 év után: Virágkötő és virágkereskedő szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. 
A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Virágdekoratőr szakmában. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető.
 
 
 
o Szakiskola
 
0010 – 1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges.
A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb.
Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Kerti munkás részszakképesítés.
 
 
0011 – 1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges.
A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb.
Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Parkgondozó részszakképesítés.
 
További részletes tájékoztató:  FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 2019-2020.pdf (1230499)
Vissza