FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ a 2017/2018-as tanévre

2016.10.26 11:34

FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ

a 2017/2018-as
tanévre

Az iskolatípusok kódjai:

  • Szakközépiskola

0030 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb

Kimenet 3 év után: Dísznövénykertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai képzés után 2 év alatt érettségi vizsga tehető.

 

0031 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.:  Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb

Kimenet 3 év után: Kertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Zöldség és gyümölcstermesztő vagy Gyógy- és fűszernövény termesztő szakmákban. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető.

 

0032 – 3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb

Kimenet 3 év után: Virágkötő és virágkereskedő szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Virágdekoratőr szakmában. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető.

 

o  Szakiskola

0010 – 1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges.

A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb

Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Kerti munkás részszakképesítés.

 

0011 – 1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges.

A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb

Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Parkgondozó részszakképesítés.

 

További információkat lásd a letölthető dokumentumban  --- FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 2017-2018 új.docx (4250035)

 

Vissza