EUROPASS bizonyítvány-kiegészítő igénylése angol, német vagy egyéb nyelveken

2018.05.17 11:46
 
2018-ban a minimálbér 138 000 Ft.-, így az Europass bizonyítvány-kiegészítő adminisztrációs díja 6.900 Ft.-ra módosul!
 
A törvény értelmében a vizsgáztató intézmények a bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítést kérhetnek - ez minden intézmény saját hatásköre. A magyar nyelvű bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítés nem kérhető. Egy idegen nyelvű  bizonyítvány-kiegészítőért maximum a mindenkori minimálbér 5%-a  kérhető el nyelvi változatonként.  Az Europass bizonyítvány-kiegészítők online rendszerében angol, német, francia, olasz, és spanyol nyelvű dokumentum kiállítására van lehetőség. 
A bizonyítvány-kiegészítők kiállítására a megfelelő összeg pénztárban történő befizetése, valamint a bizoyítvány és a befizetést igazoló nyugta bemutatása után van lehetőség. A kiállított bizonyítvání-kiegészítők átvételére a bemutatást követő munkanaptól van lehetőség. Figyelem!!! A nyári ügyelet idején az igényeket és az átvétel időpontját minden esetben előzetesen emailben szükséges egyeztetni Fekete-Márton Zsuzsannával az fmzsuzsanna@magyula.hu emailcímen.

 

Vissza