Europass bizonyítvány-kiegészítő ára 2017-ben

2017.05.04 12:07
2017-ban a minimálbér 127 500 Ft.-, így az Europass bizonyítvány-kiegészítő adminisztrációs díja 6.375 Ft.-ra módosul!
 
 
A törvény értelmében a vizsgáztató intézmények a bizonyítvány-kiegészítőért költségtérítést kérhetnek - ez minden intézmény saját hatásköre. Egy idegen nyelvű  bizonyítvány-kiegészítőért maximum a mindenkori minimálbér 5%-a  kérhető el nyelvi változatonként.  Az Europass bizonyítvány-kiegészítők online rendszerében angol, német, francia, olasz, és spanyol nyelvű dokumentum kiállítására van lehetőség. Ugyanazon szakképesítés különböző nyelvi változataiért külön díj csak abban az esetben számítható fel, amennyiben a vizsgázó a bizonyítvány-kiegészítőt több idegen nyelven is kéri (például angolul és németül).
Az igénylés menete: előzetesen egyeztetett időpontban személyesen intézhető az iskolában.
Szükséges dokumentumok: eredeti bizonyítvány, valamint a befizetést igazoló nyugta. A befizetés az iskola pénztárában történik.
Vissza