2018-2019 tanév felvételi tájékoztató

2017.11.06 14:06

Felvételi tájékoztató a 2018-2019-es tanévre

 

Az iskolatípusok kódjai: 

Szakgimnázium 

0054 –     4+1 évfolyamos szakgimnáziumi képzés. Kimenet 4 év után: Szakgimnáziumi érettségi vizsga (ágazati szakmai érettségi vizsgával). A sikeres érettségi vizsga teljesítése után tanulóink az ötödik tanévtől technikusi képzésben vesznek részt, tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. Az ötödik (technikusi) tanév végén Parképítő és -fenntartó technikusi minősítés szerezhető. 

Szakközépiskola 

0030 –    3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb. Kimenet 3 év után: Dísznövénykertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai képzés után 2 év alatt érettségi vizsga tehető. 

0031 –    3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb. Kimenet 3 év után: Kertész szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Zöldség és gyümölcstermesztő vagy Gyógy- és fűszernövény termesztő szakmákban. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető. 

0032 –    3 évfolyamos szakközépiskolai képzés + 2 év érettségire való felkészítés. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, Finnország, stb. Kimenet 3 év után: Virágkötő és virágkereskedő szakmai vizsga. A sikeres szintvizsga teljesítése után, a második tanévtől tanulószerződést köthetnek, amely bevételt jelent a tanuló számára. A szakmai vizsga után lehetőség van 1 év ráépülő képzés megszerzésére Virágdekoratőr szakmában. Illetve a szakmai képzés után és a ráépülés után is 2 év alatt érettségi vizsga tehető.

Szakiskola 

0010 –    1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb. Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Kerti munkás részszakképesítés. 

0011 –    1+2 évfolyam: Sajátos nevelési igényű, enyhe értelmi fogyatékos tanulók képzése (BNO: F70). Szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői vélemény szükséges. A tanulmányok alatt szakmai versenyeken mérettethetik meg magukat tanulóink. Lehetőség van ERASMUS+ pályázatok keretén belül külföldi szakmai gyakorlatokon részt venni pl.: Finnország, Svédország, stb. Kimenet: 1 évfolyam előkészítő elvégzése után 2 év alatt Parkgondozó részszakképesítés.

 

További részlets tájékoztató:   FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÓ 2018-2019.pdf (1166388)  !!!

Vissza