Válaszút - Kallós Zoltán Alapítvány

MHP-KP-1-2017/1-000010 pályázat

kormany tamogatas.jpg (2362×591)

2017 július 3-29. között a Válaszúti Mezőgazdasági Szakiskola ( Válaszút, Románia) öt diákja részt vett Budapesten, a Magyar Gyula Kertészeti Szakképző Iskola által szervezett nyári szakgyakorlaton. A gyakorlat 20 munkanapos volt és összesen 120 órát foglalt magába. A gyakorlatra az iskola tankertészetében került sor. Nagy hangsúlyt helyeztünk arra, hogy diákok a helyi diákokkal együtt dolgozhassanak. Így lehetőségük nyílt arra, hogy összebarátkozzanak és tapasztalatokat cserélhessenek.
A küldő iskola immár 3. alkalommal vett részt hasonló programban. 2 éve Kiskunfélegyházán, tavaly pedig iskolánkban gyakorlatozott ugyancsak öt diákjuk. A diákok közül három még nem járt Magyarországon, Budapesten. Remek lehetőség volt ez nekik, hiszen nemcsak szakgyakorlati tudásuk gyarapodhatott, hanem láthatták a Dunát és Budapest nevezetességeit.

A résztvevők: Molnár Arnold, Szabó Zsolt, Bíró Attila, Vartolomei Marius, Darlati István. Kísérő tanár: Bántó Dániel.

Résztvevői beszámoló:  szakgyakorlat.pdf (107798) , Smagyar.gyu17113011350.pdf (1147154)